دفاع دی کاپریو از وجود صحنه‌های خشن در سینما

 

 
لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر هالیوودی که در فیلم «جانگوی آزاد شده»، نقش برده‌داری خونخوار را بازی می‌کند، در دفاع از وجود صحنه‌های خشن در فیلم‌های سینمایی برآمده و گفت: درد و رنج زودگذر است ولی فیلم ماندگار است.
به گزارش فارس، لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر برنده اسکار، که در فیلم «جانگوی آزاد شده» ساخته کوئنتین تارانتیو نقش برده‌داری ظالم و خونخوار را بازی کرده است، در دفاع از این فیلم و به طور کلی وجود صحنه‌های خشن در سینما برآمده و گفت: وجود صحنه‌های خشن در فیلم‌هایی چون «جانگوی آزاد شده»، مرا از بازی در چنین فیلم‌هایی که هنری بزرگ در کارنامه‌ کاری‌ام محسوب می‌شوند، باز نخواهند داشت.
وجود صحنه‌های خشن در فیلم «جانگوی آزاد شده»، چندی پیش در فضایی که مردم به خاطر حوادث تیراندازی در مدارس آمریکا به شدت تحت تاثیر قرار گرفته بودند، جنجال‌های زیادی به پا کرد، آنچنان‌که مراسم فرش قرمز این فیلم تا مدت‌ها به تعویق افتاد.
دی کاپریو در ادامه صحبت‌هایش گفت: فلسفه من در این‌باره همیشه یک‌جور است، به نظر من درد و رنج موقتی و فیلم ماندگار است.
وی افزود: تو هر کاری که می‌توانی انجام بده، تمام توانایی‌ات را بر سر آن کار بگذار، هم توجه‌ات را روی آن متمرکز کن و امیدوار باش که از پس آن به خوبی برخواهی آمد، اگر همه عوامل به خوبی دست به دست هم دهند، تو خالق یک اثر برجسته هنری خواهی بود.این بازیگر هالیوودی متذکر شد: برای من، سینما شکلی از یک هنر برجسته مدرن است.
فیلم «جانگوی آزاد شده» هفته گذشته در ژاپن اکران شد و از 21 مارس نیز در سینماهای کره جنوبی و سنگاپور به نمایش درخواهد آمد.